Drukarka fiskalna innova profit ej

Na energię rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła wykonać tej formalności, zostaje ukarany. Pierwsza kara to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który potrafi wynieść nawet do 500 złotych. Warto dodać, że za dotrzymanie terminu przeglądu widoczny jest klient, to dopiero on musi pamiętać o dacie kontroli. Co właściwie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w kontekście kas finansowych jest trochę mylący. Dlaczego? Bo w trakcie kontroli pytane są jedynie te składniki kasy, które odpowiadają za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które potrafią przychodzić na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego zbieram się tylko i jedynie na dużo wspomnianych częściach a ich elementach, których wadliwe działanie mogłoby tworzyć nacisk na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszelką dziedziną oddaje się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile istnieje taki przegląd? Przegląd zostaje w realizacji około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce to w decydującej mierze od serwisanta. Pewnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tegoż możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za wykonanie tej procedury przyszły do polskiej firmy, jest wtedy jednak liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do przeprowadzenia audytu jest właściwy jedynie serwisant wpisany do książki serwisowej. Stanowi toż spowodowane tym, że każde przeprowadzone przez serwisanta działanie powinno zostać postawione do książki serwisowej. Wpisy te wymagają istnieć jednoznaczne, potwierdzone podpisem pracownika firmy a ostemplowane jego pieczęcią. Myślenie o tej formalności jest nader istotne, ponieważ kursy tego dzieła nie są ogromne, a czas przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.