Fiskalna kasa intracom cr 401

Zgodnie z założeniem do końca roku 2014 podmiot, którego sprzedaż na sytuację osób fizycznych nieprowadzących działalności finansowej i rolników ryczałtowych nie przekraczała 20.000 zł rocznie, nie był przymuszony do ewidencjonowania sprzedaży na kwotach rejestrujących. Jak przemieniły się te przepisy? Czy kasa finansowa w pozycjach gastronomicznych jest zwykła?

Z roku 2015 powyższe przepisy przestały mieć wykorzystanie do głów zatrzymujących się prowadzeniem małych barów, domów z przygotowywaną żywnością oraz budek z „fast foodami”. W badaj obowiązujących przepisów prosta tego nie kojarzy się również wobec podmiotów świadczących usługi związane z pożywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych. Chodzi tutaj też o te, które świadczą swoje usługi sezonowo. Podobna forma istnieje w przypadku podmiotów zabierających się przygotowywaniem żywności dla zewnętrznych odbiorców.
W kontakcie ze koleją przepisów w 2015 roku, na dobę dzisiejszy wszyscy podatnicy trudniący się usługami gastronomicznymi są bezwzględnie zobowiązani do użytkowania kasy fiskalnej przy sprzedaży. W ostatniej sprawie nie ma znaczenia wielkość lokalu, albo jest więc wyjątkowa restauracja, lub i mały bar, czy pracuje sezonowo czy cały rok. Znaczenia nie jest jeszcze wysokość osiąganego dochodu.
Na pomocy należy być fakt, że ustawodawca pomyślał o okresie na wprowadzenie takich kas w dziedzinie gastronomicznej. Stąd też kasę patrzącą w klubu gastronomicznym powinien było ustalić najpóźniej przed dniem 1 marca 2015 roku. Do tego dnia kasa pragnęła być obecnie zafiskalizowana, zaprogramowana, zdolna do rzeczy, a jeszcze zgłoszona do urzędu skarbowego.  Kasa powinna także mieć zainstalowane oprogramowanie dla gastronomii, z nowymi stawkami VAT dla materiałów z drugich kategorii.  Był to kluczowy powód do skorzystania z 90% ulgi na zakup kasy rejestrującej.

W sukcesie oferowania usług gastronomicznych, że do 31 grudnia 2014 roku podatnik nie przekroczył limitu obrotów (20 000 zł), kasę fiskalną musiał wprowadzić najpóźniej w prostej działalność 1 marca 2015 roku. Jednak, gdy podatnik prowadzący małą gastronomię przekroczył limit obrotów do zwolnienia z kasy fiskalnej przed 1 stycznia 2015 roku, a nie w grudniu ale w listopadzie, to kasę fiskalną musiał wkroczyć do 1 lutego 2015 roku.
Na pomoc zasługuje również fakt obowiązku wprowadzania kas fiskalnych dla lokali gastronomicznych otwartych po 1 stycznia 2015 roku. Teraz w tych lokalach kasę rejestrującą należy wejść w układu 2 miesięcy wynosząc od końca miesiąca, w którym stała przygotowana pierwsza pomoc gastronomiczna.