Hcg w ciazy mnogiej

Kobiety starające się o popadnięcie w ciążę, w planie potwierdzenia efektywności starań najpierw kwalifikują się na domowy test ciążowy. Jak jednak wiadomo, koniec ostatniego pomiaru może się mylić, nie wyłącznie z względu uszkodzenia testu, lecz i przez zbyt wczesne jego zrobienie przez zniecierpliwione kobiety. W obiekcie potwierdzenia ciąży kwalifikują się wtedy na badanie beta HCG. Czym stanowi obecny test? Jak go {wykonać?|zrobić?|przygotować?|stworzyć?|spełnić?|spowodować?|sprawić?|dokonać?|zrealizować?} Oraz jak interpretować wyniki?

HCG (którego pełna nazwa brzmi gonadotropina kosmówkowa) to hormon, którego otrzymywanie w układzie osoby jest uwarunkowane kontrolowaniem istnienia pewnych narządów. Kontroli tego hormonu przypada pewien szczególnie ważny proces – kontrolowanie wczesnych czasów ciąży. Zaczynając z początku: zarodek, który jajowodem wchodzi do jamy macicy, dopasowuje się z węzła zarodkowego i maskującej go powierzchni komórek, nazywanych trofoblastem. Także to dziś w sektorze trofoblastu zaczyna się produkcja HTC, który to przez krążenie, wchodzi do jajowodu, aby stymulować nowopowstałe ciało żółte do realizacji progesteronu.

Ponieważ wraz z przebiegiem ciąży nasila się zapotrzebowanie na progesteron (hormon tworzony przez ciałko żółte i łożysko w okresie ciąży), organizm kobiety produkuje również bardzo HCG. Stężenie tego hormonu będzie więc wykrywalne na 48 godzin po zagnieżdżeniu zapłodnionej komórki jajowej, a to około 8 dnia po owulacji. Statystycznie zalicza się, że już wynik powyżej 1 mIU/ml oznacza ciążę, ale z powodów możliwego tak zwanego mikroporonienia lekarz stwierdza ciążę właśnie w okresie osiągnięcia stężenia 5 mIU/ml. W sukcesie, kiedy zaobserwowany zostanie nieprawidłowy przyrost HCG, lekarzowi umieszczać się będzie podejrzenie poronienia lub ciąży pozamacicznej.

Wielkim jest, że badanie beta HCG należy wykonywać, żebym mieć gwarancja właściwego rozwoju zarodka, wiedzieć, albo nie ma prawdopodobieństwa poronienia, a dodatkowo czy ciąża odbywać się w rodzaj właściwy, nie zaś, że na dowód dołączyło do stworzenia ciąży pozamacicznej. Dodatkowo zawsze o dbać o tym, iż stężenie HCG jest szybciej wykrywalne w naturze niż w moczu, dlatego zniecierpliwione przyszłe matki mogą zdecydować się na tego sposobu badanie, które szybko po tygodniu od czasu potencjalnego pokrycia są w mieszkanie znaleźć ciążę (domowy test ciążowy istnieje w bycie to doprowadzić po dwóch tygodniach).