In vitro d

Chęć założenia rodziny często przypisuje się nie ale z podjęciem uchwał o małżeństwie, tylko a z pasją posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z rozmaitych przyczyn prezentuje się to ciężkie i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Może to stanowić np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, składa się, że lekarze nie są w stanie określić przyczyny niepłodności również tymże jednym wdrożyć dobrych form jej przyjmowania. Kiedy inne formy zapłodnienia zawiodą, pary decydują się często na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które robi się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego standardu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Technika ta powoduje nadal wiele kontrowersji, a dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest miłym wyjściem.

Warto też wspomnieć, że przyjmując się na taką formę należy ustalić lub będziemy czerpać z nasienia swojego męża czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę główną możliwość. Pierwsza randka u specjalisty połączona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie przenosiło się wcześniej, należy też przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a też zarządza jej szereg innych badań. Natomiast pan pragnie posiadać zbadane nasienie, poza tym korzysta skierowanie do indywidualnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przedstawiają się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przenosi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny ruch to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika wprowadza się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.