Jakie raporty mozna przygotowac dzieki kasie fiskalnej

Dzięki kasie fiskalnej posnet neo każdy przedsiębiorca może się odpowiednio rozliczać ze swych dochodów. Urządzenie takie pozwala jednocześnie na zachowanie większej kontroli nad sprzedażą oraz na zdobywanie wielu ważnych informacji na temat tego, co i kiedy jest najchętniej kupowane. W gromadzeniu takiej wiedzy mogą pomagać raporty z kas fiskalnych, które z jednej strony są ważnym źródłem informacji dla wielu przedsiębiorców, z drugiej-ważnym dokumentem, którego brak w razie kontroli z Urzędu Skarbowego może stać się przyczyną nałożenia sporej grzywny na danego przedsiębiorcę.

Raporty takie to nic innego, jak dokładne zestawienia sprzedaży. Dokument ten to ważne źródło informacji na temat dobowych lub miesięcznych obrotów oraz związanych ze sprzedażą należności podatkowych. Jedną z najważniejszych informacji są tu przecież stawki VAT-podatku niezwykle ważnego dla każdego przedsiębiorcy i jego klientów. Każdy raport powstający dzięki kasie fiskalnej jest zatem dokumentem fiskalnym o ogromnej wartości, którego prawidłowe sporządzenie staje się dla posiadacza kasy fiskalnej obowiązkiem.

Jakie raporty trzeba sporządzać w chwili, gdy korzysta się z urządzenia rejestrującego sprzedaż?
Najważniejszy raport z kasy fiskalnej to raport dobowy, zwany też zerującym. Należy go wykonywać każdego dnia po zakończeniu sprzedaży, a jego brak jest poważną przeszkodą do rozpoczęcia sprzedaży w dniu następnym. Taki raport pozwala ustalić, ile produktów w danym dniu zostało sprzedanych oraz ile pieniędzy wpłynęło do kasy sprzedawcy. Po zakończeniu miesiąca należy sporządzić jeszcze jeden raport, zawierający dane z całego miesiąca i będący swoistym podsumowaniem działalności w danym okresie czasu. Wszystko to pozwala na lepsze kontrolowanie swej działalności gospodarczej, zmniejsza też ryzyko pomyłki w trakcie rozliczania się z podatków.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl