Kasa fiskalna handel samochodami

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w wszystkim sklepie lub supermarkecie – jednym słowem tam, gdzie robiona jest sprzedaż detaliczna. Tylko od początku. Co obecne stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami piszącymi więc nic nowego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu możemy zauważyć obrót i stawkę podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a dane o obrotach rejestrowane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są urządzone w myśl fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które ustalone są unikalnym numerem, w której na zakończenie doby sprzedaży przeznaczane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego daje się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.
Ze względu na konstrukcję kasy rejestrujące wyróżnia się na tradycyjne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:
– współpracują z komputerami;
– są drukarkami fiskalnymi;
– są kasami komputerowymi;
– systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);
– są terminalami kasowymi.

Systemy, które są stosowane w kwotach wyróżniają się zarówno na dwa pierwsze systemy:
– systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów i usług));
– systemy bazujące na komputerze (w niniejszej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kasie prowadzone są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma