Kasa i drukarka fiskalna w jednym

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_novitus_next/Kasa fiskalna Novitus Next - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

We wszelkich sklepach, także internetowych, lecz jeszcze w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych i innych pojawiły się kasy fiskalne. I choć użytkownicy nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w interesie, to właśnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla odbiorcę także możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to użytkownik kasy ustala, czy paragony dostarczające do rozliczeń z fiskusem, są być wydawane na profesjonalnej rolce w wersji papierowej, lub że winnym być tylko pisane na cyfrowym nośniku.

W sukcesie klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego cesze. Grupa klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe wysyłają naszych ludzi do sklepów, na stoiska w sercach handlowych lub do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się znajdować w charakterystycznym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może zyskać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru lub usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprez jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał dostosowuje się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.