Kolonoskopia badanie przebieg

Kolposkop to niezastąpione urządzenie, które jest wszechstronnie wykorzystywane w terenie prowadzenia badań powiązanych z chorobami szyjki macicy. Służy do poszukiwań cytologicznych rozmazów pochwowo-szyjkowych.

Obecnie wszystkie kolposkopy są nowoczesne i eleganckie w użyciu. Jest możliwość trwałej archiwizacji dynamicznych obrazów, które przygląda się w urządzeniu. Nowoczesna elektronika i pantografy dają szansę wykonywania precyzyjnych trendów w każdej płaszczyźnie, dzięki czemu badanie kolposkopowe jest znacznie lepsze także dużo precyzyjne. Zdecydowana większość typów jest wyposażona w cele cyfrowe, dzięki jakim można archiwizować przebieg badania. Zapis może posiadać forma kolpofotografii, archiwizacji cyfrowej na nośnikach elektronicznych lub osobę zapisu video.
Prezentuje się na chwila ważnych cech, jakimi powinien się odznaczać doskonałej form kolposkop. Przede ludziom wymaga istnieć zorganizowaniem najwyższej jakości. Musi dawać znakomitą kondycja obrazu, wyraźne zdjęcia i filmy i wymaga być urządzony w oprogramowanie specjalistyczne, dzięki jakiemu będzie bogata przygotować szczegółowej analizy zebranego materiału wizualnego. Liczy się także jak najistotniejsza stabilność urządzenia.
Układ optyczny dobrej kondycji kolposkopu zazwyczaj bazuje na soczewkach niemieckiej produkcji. Układ optyczny powinien stanowić więcej wyposażony w kilka sposobów przybliżania. Najlepsze przykłady umożliwiają 20-krotne przybliżenie. Przy wyborze kolposkopu należy również zwrócić uwagę na obszar ogniskowania oraz zakres ustawiania ostrości. Im prawdziwszy, tym dobra.
Najlepsze urządzenia pragną istnieć wyposażone w ramię pantografu, które zapewni lekki i dokładny trend w dowolnej możliwej płaszczyźnie. Ramię powinno być urządzone w szansa blokady, dzięki dlaczego będzie spożywa wolno pominąć skierowane we określonym kierunku.