Mikroskop budowa rysunek

Internet zrewolucjonizowała ludzkie życie. Niestety, oprócz wielu niekwestionowanych zalet jak m.in. błyskawiczne trafianie do danych niesie ze sobą wiele zagrożeń. Za jedno spośród najbardziej szkodliwych zakłada się uzależnienie od Internetu.

Szacunkowo wybiera się, że aż 20% użytkowników komputera jest narażonych na przyzwyczajenie się od niego. Obecnie, jest aktualne właśnie jedno z narzędzi do odnoszenia się z Siecią. To odpowiednio Internet jest właśnie najczęstszą przyczyną uzależnień. Oprócz nazwy "uzależnienie od Internetu" łatwo spotkać się z określeniami takimi jak: siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, internetoholizm, internetozależność, infoholizm, infozależność, a ponadto uzależnienie z komputera. Wszystkie z wymienionych pojęć opisuje stan, który polega na wielogodzinnym czerpaniu z Internetu, które źle wchodzi na działanie zatrudnionego w klasie interpersonalnej, psychicznej, społecznej, rodzinnej i ekonomicznej. Osoby dotknięte tą trudną chorobą są ciągle zalogowane do Sieci i ciągle goszczą w rzeczywistości wirtualnej, zapominając o zawierającym je świecie np. dostosowujących się porach dnia.

Jak pomóc osobie zależnej od Internetu? Przede każdym nie wolno bagatelizować rangi tego faktu. Najciekawszym rozwiązaniem jest kompleksowe uzależnienie od Internetu oraz pomaganie w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą osobie uzależnionej zmienić sposób mienia z drugich technik. W wybranych przypadkach konieczne jest odseparowanie pacjenta z komputera podłączonego do Internetu. Nasza terapia stworzona przez doświadczonych specjalistów da osobie uzależnionej wrócić do dobrego życia.