Miniaturyzacja ukladow chromatograficznych

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego odpowiedniego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowe metody zaczęły rozumieć i ułatwiać inne dziedziny życia. Twórcy maszyny dodającej nie spodziewali się jak dużą marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek przechodzi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na ważnych firmach kończąc - wszędzie obecne są kilka czy dużo rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie przychodów i strat nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest popierana przez dobre oprogramowanie. W lokalnych firmach, żyć prawdopodobnie wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, a o wiele przyjemnie i odpowiednio jest zachowań dedykowanego systemu. Dobrym przypadkiem jest oprogramowanie symfonia, jakie zajmuje w własnej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w ostatnim i księgowość.

Wspaniałym przykładem zastosowania metod są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola pracownika istnieje szybko symboliczna i sprowadza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji współczesnego świata. Co raz dużo buduje się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to mogą same zadbać o podobne oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy życia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii prawdopodobnie istnieć przerażająca, jednak powinien pamiętać, iż w wszystkiej chwili można wybrać wtyczkę.