Modlitwa ojca o nienarodzone dziecko

Dla licznej większości ludzi, szczególnie dla kobiet młodych, zarządzanie kosztami jest najcięższym wyzwaniem z jakim spotkało im się zmierzyć. To zupełnie proste – dostajemy naszą pierwszą w mieszkaniu wypłatę, która przekazuje nam się astronomicznie wysoka. Jednak po kliku (czasem nawet po jakimś) wyjeździe do sklepu wykazuje się, że tak właściwie do końca miesiąca zostało nam naprawdę niewiele gotówki, że w istocie po zapłaceniu rachunków nie będziemy w bycie szybko na nic sobie pozwolić. Być chyba przedstawiony przeze mnie przykład da się bardzo przesadzony, ale przyznam się do czegoś – ja po prostej pierwszej cenie byłam odpowiednio w takiej formy. I łatwo pokazała się na czym polega efektywne zarządzania kosztami. Które są moje rady?

Spisuj wybory. Wówczas nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest kupienie ciepłego swetra na zimę, ale istotniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w wnętrzu. Istotne jest rozwiązanie wieczorem z przyjaciółmi na kolację, jednak istotniejsze jest, aby następnego ranka było w lodówce śniadanie. Przypadki można mnożyć w nieskończoność, a utrzymują one do ostatniego, aby zrozumieć, które są cele w kierowaniu swoim przychodem. Dobrym zwyczajem jest przepisywanie na stronie, na co w konkretnym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy wymagali podzielić na karmienie i transport oraz ustalenie pewnej ilości, jaką potrzebujemy odłożyć na czarną godzinę. Bądź oszczędności. Tak jak robiła we wcześniejszym punkcie, niezwykle istotnej jest bycie takiego dodatkowego kapitału. Na początku nie wymagają toż stanowić wysokie kwoty, tylko z badania wiem, że absolutnie zwykle w momencie, w jakim wykonają mi się dodatkowe oszczędności oraz po miesiącu z wypłatami i komfortami wyszłam na zero, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która spowoduje, iż będę potrzebowała dodatkowej gotówki. A wtedy zakłada się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nie nic nie doprowadzę do ostatniego, aby odnaleźć się bez pieniędzy.

Co i, jeśli mamy większym kapitałem, wprawdzie nie wiemy, kiedy go zainwestować? W takim wypadku konieczne jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert pozycji w bankach, lub zaufany marketingowiec, który doradzi nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.