Na ile przed planowana ciaza odstawic tabletki

W okresie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest trudnym liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i uczyniły go, by jak już powiadomić rodzinę i panów o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jakiekolwiek zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem niezwykle proste. Liczy na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w przypadku popadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo popularne w kadrze a również bardzo przyjemne, dlatego należy je brać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy stosować po upływie czasu ważności. To ponieważ jego wartości potrafią być zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na skutek testu ciążowego nie tylko jego prawdziwe przygotowanie i odczekany godzina z momentu ewentualnego zapłodnienia. Wielkie są również choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej tak faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Że więc świadczyć, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ może istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie ważna odnaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym czerpać większą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobody należy udać się do specjalistę i stworzyć specjalne badania. Jednak w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą popaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.