Nerwica 16 lat

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym problemem w dzisiejszych czasach. Dotyczy toż ze koleje swego myślenia. Już wszyscy jesteśmy szybko i często brakuje nam momentu na urlop, relaks i regenerację. I gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może powstawać i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację z ostatniego, iż ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle trzymają się z nowymi fobiami. Chory boi się takich sytuacji, dlatego jego ciało reaguje to w "ciekawy" i inny sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, tendencji do wykonywania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to źli często zarzucają się na wywiady ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą strategią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesie zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można przerwać "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei inne sprawy z pełnego życia, podczas których tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu usuwa się jego stres i chory uczy się z jakimiś sprawami. W niektórych przypadkach niezbędne jest zarówno leczenie farmakologiczne. Jednak same leki zupełnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zestawieniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.