Obowiazek kasy fiskalnej przy ryczalcie

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakiś przedsiębiorca, który działa usługi lub dokonuje sprzedaży na sytuację osób finansowych i rolników rozliczających się na zasadzie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą ciągle mieć z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma celu posiadania kasy. Samym z przepisów, który zmusza do końca 2016 roku, jest przepis świadczący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w ostatnim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły kampania w sezonie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia akcji w określonym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, które pragną wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie rozpoczynają swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w systemie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę finansową w porządku 2 miesięcy po przejściu tego kredytu. Ten jedyny cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na kursy pasażerskie z okazją opłacenia ich w następny środek niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na bazie faktur za wykonane usługi na sprawę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników i jedynych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.