Oswietlenie awaryjne w szkolach

Systemy oświetlenia awaryjnego stanowią dużo dużą rolę w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesu nagłego braku oświetlenia mogą oni pozostać trwale okaleczeni, i nawet że stać zagrożone ich życie. W punkcie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wielkich obrotów zakończą się tylko po paru sekundach od przerwania wpływu prądu.

posnet bingoPosnet Bingo HS EJ - kasa fiskalna Polkas Kraków

Chociażby w tych maszynach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zakończenie niemal nigdy nie jest szybkie. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Wyróżniają się one na nowe typy, ale zadaniem wszystkiego z nich istnieje życie oświetlenia pomieszczeń przez pewien godzina po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, i w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie wyłącznie w sektorze lecz dodatkowo w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w okresie normalnej pracy instalacji. W punkcie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na siłę z akumulatora. Do punktu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw ma że pewne cechy, którymi jest branie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy system teoretyczny do dawania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i programy sterujące. Można i użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało robić wiele godzin, ale działalność będzie ważna i oddać do innych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.