Pakowanie prozniowe z gazem

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które uznają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesorium do pakowania dostosowywane są i do ich potrzeb, zezwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo i stosuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej polecane są specjalne pompki ręczne, które kupią na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i wręczają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia leczenia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Posiadają one najczęściej uniwersalny rozmiar, a można je zwracać także do zamykania butelek z winem, jak i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino potrafi być chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią być jednocześnie dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacje od typie produktu oraz od miejsca, gdzie będzie on ukrywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, lecz też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno stanowić pozostawiane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, że nie zajmują one sprzedaż wielkiej przestrzeni.