Pojemnik 7000 l

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W zależności od kształcie i stylu mogą stanowić dedykowane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które idą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie zapewne żyć cenniejsza niż 200 stopni Celsjusza także nie prawdopodobnie być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on unoszony w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają zbyt znaczenie w postępowanie ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą obecne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś etapie produkcji, zarówno w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Można je łączyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z tematów wyposażenia dozowników celkowych potrafi być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do osobistych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.