Proces wdrazania produktu

Podjęcie pracy z programem Comarch Optima nie jest za skomplikowane. Obsługa aplikacji stanowi mocno intuicyjna zaś nie wymaga zbyt długiego procesu wdrożenia. I dostępny jest podręcznik który w złoty i rzetelny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Kierowany jest w kształcie .pdf – można go i zlokalizować na karcie producenta.
Instalacja Comarch Optima
Sama instalacja comarch optima także nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację poczynamy od pobrania programu ze Dziedziny Klienta lub od naszego Partnera. Producent przygotował bardzo ludzkiego i przejrzystego kreatora, który szybko prowadzi nas przez proces instalacji. Podczas jego zawarcia zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy nasz komputer spełnia oczekiwania stawianej wersji optimy. Jeżeli poznamy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica polega na tym, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a klienta umożliwia wyboru docelowego katalogu.

Dostosowanie zakresu instalacji
Kolejnym krokiem jest możliwość dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy dojazd do wielu modułów. Po tym zaczyna się już właściwa instalacja. Trzyma ona mało chwili również nie musi już od nas żadnej aktywności. W terminie instalacji grane są wiedze o możliwościach całego pakietu, jak i współpracy z pozostałymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na cel jesteśmy możliwość wykorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która przekazuje nam dodatkowe mieszkanie “w chmurze” na chronienie naszych możliwościach. Zainstalowanie tego dodatku da nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.