Program do prowadzenia magazynu

Właściwie wszystkie przedsiębiorstwo handlowe, produkcyjne czy logistyczne stosuje odpowiedniego oprogramowania do robienia statystyce w magazynie. System zarządzania magazynem w takim przedsiębiorstwie zwyczajnie nie stanowi zintegrowanego wyjścia z organizmem ERP, ponieważ taka różnorodność może jechać do niewystąpienia funkcjonalności potrzebnej do prawidłowej obsługi i książce magazynu w trybie ERP.

 

Charakterystyczne cechy programu
Ważną cechą programu do zarządzania magazynem jest zapisywanie i nadawanie informacji, które mówią stanu magazynowego z podziałem na umiejscowienie towaru. System tenże ma za zadanie prowadzić ewidencje w taki system, aby możliwe było krótkie zlokalizowanie każdej partii a wszystkiej jednej sztuki w magazynie.
Program magazyn nie tylko prowadzi rejestrację według miejsc składowania, ale umożliwia bycie skomplikowanych struktur przestrzennych, dzięki czemu możemy optymalizować trasy zbiórki towaru dokonując pakowania i poddania ocenie.

 

Zastosowanie – Program Magazyn
Program dla magazynu znajduje wykorzystanie jako oprogramowanie do prowadzenia magazynem w całości logistycznej, która oferuje usługi outsourcingu. Uważa zbyt zadanie ułatwić metody przeliczania kosztów za pomocy magazynowania. Robi się wtedy cenniki per każdy użytkownik magazynu dla wszystkich operacji magazynowych np. składowania palet, przyjęcie i danie towarów, etykietowanie, konfekcjonowanie, itp.

Możliwość prowadzenia w ujęciu księgowym
Główne systemy ERP umożliwiają zarządzanie magazynem w otoczeniu księgowym, czyli ilościowo-wartościowym. Czasem umożliwiają rejestrację materiału w oparciu o pewne wskazane miejsce przechowywania. Każda pozycja kartoteki magazynowej ma dokładnie określone znaczenie w magazynie. Znaczy to chyba ograniczenie- produkt może znajdywać się lecz w pojedynczym miejscu. Program do magazynu pozwala jednak zapisywać stany magazynowe według wskazanych lokalizacji, według partii czy dat przydatności. Potrzebuje to wprawdzie zmiany organizacji pracy magazynu, gdyż wskazana jest ewidencja z kolejnymi danymi o umiejscowieniu każdej partii towaru.