Rodzaje linek rowerowych

Rodzajów rowerów jest cała masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje tworzone przez specjalistów na BMXach mogą być poważne, zaś ich zdobycie wymaga czasu oraz pracy. W obecnym dokumencie skoncentruję się obecnie na ostatnich rowerach.

 

Pierwsze rowery tego rodzaju pojawiły się w latach 70-tych między innymi w czystej Kalifornii. To toż większość motocrossowych pasjonatów, jakich nie było leżeć na pozytywny sprzęt przerobiła mały rower na rzecz w trybie dzisiejszego BMXa. Początkowo brano go często jako środek transportu do metody z okresem jednak zaczęto go używać w wyścigach. Ówczesne tory różniły się od dzisiejszych brakiem band na zakrętach, były całkiem płaskie, a bramka startowa była w zasadzie długą gumową wstęgą. Potem na torach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto i wykorzystywać do tworzenia trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, zawsze w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być głównie kupowane. Zmianie uległy to materiały służące do budowy tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W części lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, pola do podróży a firmy zatrzymujące się ich produkcją i produkcją ubrań. Pojawiły się te inne trendy jazdy takie jak half pipe czy flatland. Najistotniejszy pomysł na jazdę na rampie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, że taka jazda na rowerze BMX jest bardzo ekscytująca, co prawda w Polsce stanowi o znacznie mniej pól do jazdy na nich niż na dowód w Kształtach, tylko z okresem na zapewne będzie dobra. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków pewno być wymarzonym miejscem gdzie dostaniesz swój pierwszy, wymarzony model.