Rozwoj ciazy 36 tydzien

Pierwsze kroki ciąży są dla niemowlęcia najważniejsze. Wtedy bowiem uczą się wszelkie narządy i wartości życiowe, w dalszych miesiącach stanu innego kobiet dziecko już praktycznie tylko rośnie. Nic to dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, żeby w szczególności w niniejszych pierwszych czasach swojego stanu błogosławionego dużo o siebie dbały, starały się nie zachorować dodatkowo nie leczyć silnymi lekami, które potrafiły dać trwałe uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że kończenie z domu przez 9 miesięcy jest złe, a katar i przeziębienie, szczególnie w terminie przesilenia a dodatkowo z racji silnych zmian hormonalnych w systemie kobiety, jest właściwie niemożliwy do uniknięcia.

Przede wszystkim, nie należy spotykać w panikę, kiedy zauważymy, że kupuje nas katar podczas ciąży. Z naturalnym przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma konieczności interwencji lekarza. Zawsze należy myśleć o tym, że przyjmowanie leków w głównych czterech miesiącach wybiera jest daleko niewskazane. W takiej formy warto więc zaufać starym, doskonałym środkom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli oraz czosnku (pomimo tego, że ekstremalnie niedobry) w jak nie zaszkodzi płodowi, i nam również pomoże, a przeziębienie minie w czasu tygodnia.

Z drugiej natomiast strony, w przebiegu przeziębienia w ciąży należy gromadzić się o moc bardziej niż w terminie przeziębienia przed ciążą. Bowiem o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, tak z zapaleniem płuc (o które dużo łatwo jak nasza siła jest dokładnie ograniczona przez zmieniający się poziom i hormony) będzie już trudniej.

Jeśli natomiast idzie o uciążliwy katar podczas ciąży, znacznie niezawodnym podejściem będzie stworzenie inhalacji z wody z smakiem soli domowej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, by nie przyjąć do spływania wydzieliny do życia, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz również zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, a bardziej celowe będzie urządzenie się w te przygotowane z treścią o dzieciach, bo są o moc lepsze. Ale pamiętaj o tym, żeby nie wykorzystywać ich dłużej niż 3 dni.