Seksoholizm i alkoholizm

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, objawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

comarch erp mobile sprzedażComarch ERP Aplikacje mobilne - sprzedaż, innowacyjność, synchronizacja i sprawna komunikacja | Systemy ERP | POLKAS

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i prac fizycznej, w jaki te sprawy panują nad innymi, będąc o sensie życia". Wykazuje się na różne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opieki na zarządzającą w zeszłych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i zezwolenia na inne zachowania seksualne problem prawdopodobnie stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród obecnym przedmiotem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w różnorodnych odmianach i formach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest zabiegiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do rozwoju grypy mogą przydać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka tworzy niszczący wpływ na różne dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był wyłącznie materiałem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.