Stopien ochrony przeciwwybuchowej

http://erp.polkas.pl/comarch-demo-altum-erp-optima/Zapraszamy do pobierania wersji demo programów enova365 oraz Comarch ERP Optima. | Systemy ERP | POLKAS

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe pragną istnieć kierowane na miary unijnej dyrektywy atex. Drinkiem z rodzajów zabezpieczeń przeciwwybuchowych jest bezpłomieniowe odpowietrzanie.

 

Odpowietrzniki bezpłomieniowe to urządzenia, jakie korzystają zapobiegać przedostawaniu się płomienia do wnętrza pomieszczenia. Dzięki zaworowi blokującemu następuje zablokowanie strefy wybuchu.

W produktu bezpłomieniowego odpowietrzania możliwa jest kontrola i bezpieczeństwo aparatów procesowych przed złymi i często tragicznymi skutkami wybuchów. W zakresie procesu bezpłomieniowego odpowietrzania tworzy się zmniejszenie poziomu ciśnienia wybuchu w okolic aparatów, aż do takiego poziomu, który można pozwolić za bezpieczny. W okresie gdy ciśnienie uzyskuje określoną liczba rozpoczynają się panele odciążające lub klapy przeciwwybuchowe. Ich dopuszczenie oznacza wyprowadzenie do otoczenia nadmiernego ciśnienia, płomienia, produktu niespalonego oraz spalonego.

Odpowietrzanie bezpłomieniowe z przeznaczeniem potrafi być wiązane w wnętrzach zamkniętych, z pomocy na to, że skutki pożaru nie będą się przedostawały poza chroniony aparat.

W terenie bezpłomieniowego odpowietrzania pewno być branych kilka innych rodzajów urządzeń. Zalicza się do nich jednowarstwowy panel odciążający oraz trójwarstwową płytkę bezpieczeństwa. Wszystkie z ostatnich narzędzi uważa się w praktycznym użyciu. Jednowarstwowy panel odciążający znajduje zastosowanie w branży spożywczej oraz przemysłowej. Urządzenie jest zwykle brane w toku sterylizacji. Trójwarstwowa płytka bezpieczeństwa oraz wybiera się w powszechnym użyciu. Zabezpiecza przed wybuchem poprzez zmniejszenie ciśnienia lub próżni.