System informatyczny zarzadzania jakoscia

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak oraz dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w relacji czy jesteśmy do robienia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i może z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się jeszcze popularniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W królewskich miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak również takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy posiadają sporo punktów gastronomicznych na obszarze całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on właśnie skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i funkcja na jednolitych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, czy jest toż niepowtarzalna restauracja, bądź same sieć restauracji.

Na ostatnim fragmencie celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego kliencie. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na połączonym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności od realizacje program może współpracować z terminalem dotykowym, a jeszcze z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej czy na poszczególnym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.