Systemy erp lacza poszczegolne obszary bez dublowania informacji

Symfonia kadry

System erp to inaczej planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Wykorzystując systemy informatyczne wspomaga wszystkie szczeble zarządzania przedsiębiorstwem. Systemy ERP są następcą systemów MRP II. Erp dzielą się na modułowe i zintegrowane. Podstawowym elementem poszczególnych modułów jest wspólna baza danych. Moduły te dotyczą następujących obszarów: magazynowanie, planowanie produkcji, księgowość, zaopatrzenie, sprzedaż, płace, kadry, śledzenie realizowanych dostaw. Programem działającym w oparciu o system erp jest Optima. W rewelacyjny sposób łączy ze sobą poszczególne procesy przebiegające w firmie. Moduły dostępne są w następujących kategoriach:

– Optima Handel pozwala działowi logistyki na korzystanie z wiedzy z zakresu działu magazynu (kartoteki, stan magazynu, dostępna powierzchnia) oraz działu produkcyjnego śledząc zapotrzebowanie materiałowe. Pozwala na zarządzanie magazynem i wystawianie dokumentów handlowych i magazynowych jak przyjęcia zewnętrzne, wewnętrzne. W szybki sposób umożliwia inwentaryzację dostępnych towarów,
– Optima Płace i Kadry Plus polecane jest małym i średnim firmom, dzięki regularnym aktualizacjom prawnym, pozwala na prowadzenie dokumentów zgodnie z obowiązującymi ustawami. Moduł umożliwia generowanie licznych dokumentów, jak zestawienia urlopowe, ewidencje, wykresy, umowy i aneksy do umów. Pozwala dokonywać korekty do list płacowych, rozliczać wszystkie typy umów cywilno prawnych oraz sporządzanie deklaracji dla PFRON,
– ERP Optima moduł Biuro Rachunkowe dedykowane jest osobom prowadzącym biura rachunkowe. Oprogramowanie przyczynia się do uproszczenia prac biur rachunkowych, doradców podatkowych. Moduł rachunkowy jest w pełni zintegrowany z programem Comarch ERP Optima.

Zastosowane systemy erp serwis są elastyczne, ich posiadanie upraszczają procedury obowiązujące w firmie, pozwalają na oszczędzenie czasu, minimalizują prawdopodobieństwo pomyłek. W celu bliższego zapoznania się z działaniem danego programu warto pobrać wersję demo dostępną na stronie internetowej.