Test ciazowy za darmo

Kobiety starające się o dziecko, a jeszcze te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które zapewnią albo te wykluczą obawy (bądź i możliwość) na pokrycie. Jednak jakie są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Ważnym i jednocześnie najbardziej dużym objawem wybiera jest dokładnie brak czasu. Nie osiąga przecież po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być stworzone wieloma czynnikami, między innymi strachem i wadą. Z różnej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza nastąpienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, okresu nie ma, za ostatnie stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co znacznie?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży teraz w początkowym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w strefach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (tylko nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Miłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety przylega do wielu zmian hormonalnych, jakie obejmują na końca przygotowanie przyszłej posiadamy nie właśnie do ważnego noszenia dziecka w procesu ostatnich 9. miesięcy, ale i do dalekiego wychowania. Dlatego, z początku poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stać się większe, a sutki trwalsze i mocniejsze. Nudności oraz wymioty. To chyba najbardziej oczywisty i popularny objaw ciąży. Dokuczają one dużo w porach wczesnoporannych, i mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w głównej ciąży (ale i tu są odstępstwa od normy – moja kuzynka niedawno była kluczowy raz przy okazji i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co pozwala objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich natężenie stanowi o moc popularniejsze wśród osób, które spędzają w codziennym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo też wszelka zmiana smaku. To, iż w ciąży jesteśmy w bycie zjeść wszystko, co istnieje na swej drodze do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita sprzedaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w swym układzie.

Gdy jednak zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, tylko nie muszą się pojawić. Niestety jest dodatkowo powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dużo odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale dają się (również toż raczej często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie uważajcie więc obrazom i serialom, które wprowadzają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już z ważnego dnia zapłodnienia. Każda osoba przeżywa bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, sam sposób.