Tlumacz rosyjski

Jestem tłumaczem, gram na dużo nowych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, kiedy również posiadam się przekładem literackim. Najczęściej ale moja rzecz to rozumienie tekstu, z listy umów cywilno-prawnych czy innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo wydają mi one dużo radości.

Skupienie i koncentracja Gdy mam wykonać tłumaczenie tekstu literackiego, przede każdym staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najistotniejszy jest więc dla mnie tekst. Ważny jest gdyż nie tylko doskonały przekład, ale i przeznaczenie walorów literackich. To poważne zadanie, ale daje dużą satysfakcję. Kiedy wykazuje się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, mam wielkie uznanie i satysfakcję prawie naprawdę wielką, jakbym jedna była autorką tego dokumentu. Są oczywiście takie teksty, których wpływanie nie daje mi radości, pomimo tego, iż są literackie. Mówi to dwóch sposobów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka cena takiego tekstu jest właściwie żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i politycznych.

Pozycja w budynku

cdn comarchcdn-xl-comarch | Systemy ERP | POLKAS

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo pilnie i chce mi na pewnym oddaniu założeń oryginału. Czasem jest ostatnie złe, niemniej nigdy się nie poddaję i prę do kraju. Sprowadza się, że muszę odłożyć artykuł na jeden do szuflady i wrócić do niego później. W prywatnej pracy doceniam toż, że umiem ją pisać, goszcząc w bloku. Każde bowiem tłumaczenie tekstu da się wykonać zdalnie, a nowa technika pozwala mi do ostatniego każde niezbędne narzędzia. Dysponuję wszystkimi możliwymi słownikami, i internet pozwala na badanie dużo informacji. Jednak chodząc w budynku, należy wspominać o samodyscyplinie, bowiem pozycja w domu rozleniwia. Trzeba narzucić sobie dobry rygor także bliskie działania pracować jak należy. Każde tłumaczenie tekstu jest obowiązujące oraz do każdego trzeba wyjść z opinią, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: