Urzadzenie diagnostyczne kst

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle popularne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dojść nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

http://olofer.pl/grupa-wolff/urzadzenia-dla-przemyslu/suszarnie-granulatory-platkownice-chlodnice/suszarnia-bebnowa/

Kolposkop dodatkowo jego wykorzystanie

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w sensie wykrycia zmian, które mogłyby oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształtu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka odpowiada na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego zachowuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i monitorowanie go na dodatkowym ekranie, a ponadto zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy a do celów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.