Uzaleznienie mlodziezy od komputera i internetu

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym Internetu sprawia, że własne działanie nabiera innego wymiaru. Pewne pracy stają się dla nas jaśniejsze i szybsze w wykonaniu. Z innej natomiast strony pragniemy istnieć mocno wrażliwi, ponieważ komputer, z jakiego tak często sięgamy, może iść się dla nas zagrożeniem.

Więc nie żart, jednak fakt. Coraz częstszym problemem stoi się uzależnienie od komputera, który otrzymuje w dowolnym czasie człowiekowi opiekę nad jego istnieniem, zmuszając daj do bycia przed nim coraz wiele czasu. Na szczęście w dobie, gdy jeszcze więcej osób pozostaje na uzależnienie od komputera leczenie stoi się i coraz bardziej powszechne. Jest jeszcze dobrze ośrodków ( u mnie w Krakowie ), w których osoby zależne od inna uczą się mieć ze zdobyczy cywilizacyjnej, którą jest Internet, zachowując nad nią całą kontrolę.

Jak wskazuje terapia? Porusza się ona z uświadomienia pacjentowi, że jego podporządkowanie jest spokojne i rzeczywiste, i nie kiedy zatem szczególnie jest w opinii pacjentów- wymyślone przez najbliższych. Właśnie w punkcie, kiedy pacjent uświadamia sobie swoje uzależnienie, ma się do następnych etapów terapii. W działalności zbierają się one na myśli poprawnego mienia z komputera i Internetu. Na czym wtedy polega? Bardzo korzystne jest wprowadzenie specjalnego dzienniczka, a i układanie szczegółowych planów dnia. Systemy te pewnie muszą uwzględniać inne absorbujące czynności, w niniejszym faza poświęcony na częstą dawkę sportu i skuteczny wypoczynek.

Uzależnienie od komputera to wyjątkowy problem, który ujawnia się między innymi pobudzeniem psychoruchowym, obsesyjnym myśleniem, czy wycofaniem. Spośród tym całym kobieta uzależniona potrafi sobie poradzić, jeśli znajdzie profesjonalne wsparcie.