Wspieranie ksiegowosci w firmie

Programy księgowe, część pierwsza to omówienie dostępnych na rynku programów księgowych. Na rynku znajduje się wiele systemów informatycznych, które znacznie ułatwią pracę prowadzenia i rozliczania uproszczonej księgowości.

polkas.pl elzab jota eElzab JOTA E - kasa fiskalna Polkas Kraków


Pierwszym z omawianych programów jest Ala – księgowość uproszczona. Jest to polski program, który umożliwia prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów oraz Ewidencji Przychodów przy równoczesnym umożliwieniu wprowadzania zapisów z kilku miesięcy. Wśród funkcji programu są między innymi rozliczanie podatku dochodowego, wydruk niezbędnych deklaracji, prowadzenie kartotek kontrahentów, urzędów skarbowych, zdarzeń gospodarczych, kont i tym podobnych. W wersji niepodstawowej program Ala umożliwia też prowadzenie rejestrów VAT oraz rozliczanie podatku z jego tytułu należnego. Oprogramowanie współdziała z innymi programami tego samego producenta. Są to program handlowy Ewa oraz oprogramowanie Aga dedykowane kadrom zarządzającym płacami. Kolejnym już, drugim programem, który przedstawię jest program do księgowości podatkowej DuoKomp Księga Podatkowa 2013. Program ten przeznaczony jest dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą i potrzebują prowadzić księgę przychodów i rozchodów. Dzięki bogactwu funkcji jakie oferuje to oprogramowanie użytkownik bez trudu wykona wiele potrzebnych operacji. Instalacja programu nie jest trudna. Wystarczy bowiem zarejestrować go na firmę a samo oprogramowanie jest dostępne w wersji testowej. Program oferuje kilka opcji, między innymi korzystne prowadzenie jednej lub kilku ksiąg przychodów i rozchodów już po jednorazowej aktywacji.

Dzięki zastosowanemu oprogramowaniu będziemy mogli wystawiać dowody wewnętrzne, tworzyć różne raporty za pomocą których obliczymy dochody, straty i należne na podatek dochodowy zaliczki. Dodatkowo możemy tworzyć rejestry sprzedaży i zakupów VAT oraz wypełniać i drukować deklaracje VAT-7(K). Program umożliwia prowadzenie ewidencji wyposażenia firmy w tym ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz rozliczanie amortyzacji. Wszystko to zgodnie z najnowszymi przepisami prawnymi. Dzięki zamysłowi jego twórcy program pozwala na prowadzenie księgowości dla wielu firm jednocześnie. Dodatkowym atutem jest słownik kontrahentów i szablonów wpisów do księgi przychodów i rozchodów a także integracja z tą księgą.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl