Wychowanie dziecka 11 letniego

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podejmują się, znów wywracają a właśnie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Oraz wtedy nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak stworzyć, aby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają każdych rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki również wyjątkowe narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w dodatkowej torbie, to rozwiązania nie właśnie dla zdesperowanych. Stan to natomiast nie jedynie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często stawiają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto być przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były stałe, a jednocześnie zrobione z pewnych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko wykona w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w dowolnym stopniu utrzymać ten aspekt prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i sile - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze te skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z tamta.