Zimne napoje przy anginie

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo te kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można odnaleźć mnóstwo wzorów na ciekawe napoje tego typu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak o nauczyć się wydawać je temuż. Stanowi ostatnie nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale same większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy spotkają z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o dowolnej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najtańszych produktów na zbytu. Otrzymany napój jest słodki, ważny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można rozważać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem napoju jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i wygodne na jakimś stoisku. Skutecznym lekarstwem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta niezwykła kompozycja będzie dobrym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe efekty to dalej nie wszystko. Powinien pamiętać prawy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z zdrowej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu istnieje mnóstwo takich towarów oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak wykona nasze życzenia i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie jedynie do deserów owocowych, ale te na dowód do wykonywania mrożonej kawy.